Каталог товаров

Сергій Гордієнко: «До ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ ГОТОВИМСЯ ПО ПЛАНУ»

Сергій Гордієнко: «До ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ ГОТОВИМСЯ ПО ПЛАНУ»

Головний тренер жіночої збірної України з боксу розповів прес-службі ФБУ про підготовку до чемпіонату світу 2018 року, який прийматиме у листопаді Індія.

Жіночий бокс в Україні стрімко розвивається: Тетяна Коб першою із дівчат-боксерок потрапила на Олімпіаду, Марія Боруца цього року стала срібною призеркою чемпіонату Європи. Покладаються великі сподівання і на чемпіонат світу, який цієї осені прийматиме Індія. Про підготовку до відповідального турніру розповів головний тренер жіночої збірної України Сергій Гордієнко.

- Сергію Володимировичу, напружений та насичений подіями 2018 рік матиме для жіночого боксу гідне завершення в вигляді чемпіонату світу. Як готуєтеся до події такого масштабу?

- Все йде за планом. Провели збори у Тисовці: займалися три тижні, а на завершення до нас приїхала збірна Франції – провели спаринги. Далі дівчата отримали десять днів відпочинку, роз’їхавшись по домах, а зараз ми зібралися на Олімпійській базі в Конча-Заспі. Будемо підводити спортсменок безпосередньо до чемпіонату світу. 6 листопада вилітаємо на акліматизаційний збір в Нью-Делі, а вже 15 числа починаються бої. Фінали – 24 листопада, та на наступний день ми повертаємось до України.

- Наскільки ефективні були спаринги з француженками?

- Збірна Франції приїхала неповним складом – лише вісім спортсменок. Вирішили, щоб один день з ними боксував один склад, а через день – інший склад. Практично всі були задіяні в спарингах – єдине, що в них немає важких вагових категорій. Тому, наші дівчата з категорій «до 75», «до 81» та «81+» боксували між собою.

- Які ще були спаринги чи турніри під час підготовки до чемпіонату світу?

- До цього в нас був спільний збір з командою Італії. Потім вони полетіли на турнір до Туреччини, а ми – до Польщі. В Глівіце було 19 країн, і наші дівчата виступили там досить непогано. Півкоманди з медалями, а Маша Бова, вона ж у дівоцтві Бадуліна, та Іванна Крупеня завоювали золоті медалі. У Польщі були перші склади збірних Індії, Казахстану, Росії – тобто, солідне представництво.

- Що скажете по складу збірної? Чи є в неї якісь зміни?

- У нас той самий склад, який був і на чемпіонаті Європи. Його ми відбирали на чемпіонаті України, який був у лютому. Невеличка зміна була в тому, що з категорії 54 кг до 57 кг перейшла Сніжана Холодкова. На чемпіонаті Європи ми здобули чотири медалі: одну – срібну, три – бронзові. У серпні в Хмельницької області проходив Кубок України, але там, на жаль, приймали участь не всі. Далі команда приїхала на збори з італійками – про це я вже розповідав.

- У якому складі до Індії вирушить керівництво команди?

- Я, як головний тренер, Володимир Володимирович Богатиренко та Андрій Анатолійович Чумаков. Також буде представник міністерства Анастасія Сергіївна Молочко, наш лікар Любов Іванівна Коваль та масажист Оксана Миколаївна Кашпур.

- Коли стануть відомими суперниці та вся сітка? Чи є країни, які можна вважати основними конкурентками?

- Жереб пройде 14 листопада, а вже наступного дня почнуться поєдинки. Жіночий бокс зараз дуже сильно прогресує, географія велика. Є, звісно, загальновизнані боксерські держави, але майстерність всіх спортсменок швидко зростає, тому щось загадувати не будемо. Сподіваємося виступити якомога успішніше.

- А як жіночий український бокс котирується в світі?

- Як я вже казав, до нас на спільні збори попросилася італійська команда. Також французи. Це вже про щось говорить. Хотіла приїхати і дуже прогресуюча збірна Індії, але в них щось не вийшло. Перед чемпіонатом Європи до нас приїжджала збірна Казахстану – на сьогоднішній день це найсильніша команда, тому що на останньому чемпіонаті світу, який 2016 року був у Астані, вони зайняли перше командне місце. У них 4 чемпіонки світу! Авжеж, українські чоловіки підняли планку нашого боксу дуже високо, тому хочеться підтримати її та доказати, що наші дівчатка не гірше – над цим і працюємо.

- Чи бували в Індії раніше?

- Минулого року із молодіжною збірною їздив на чемпіонат світу в Гувахаті. Так, це не Нью-Делі, туди тільки на літаку робили 4 пересадки – добиралися більше доби. Але подивився рівень всього: організація, харчування, клімат – думаю, це нам стане в нагоді.

- Склади молодіжної збірної та Національної не перетинаються, тобто нікого з дівчат, які були в Гувахаті, в Нью-Делі ми не побачимо?

- Згідно правилам AIBA, тим, кому ще не виповнилося 19 років, не можна боксувати у змаганнях по дорослим. Тому в Національній команді вони зможуть бути лише наступного року.

- А чи є підростаюче покоління на підході до Національної збірної?

- Так, у молодіжній команді у нас є чемпіонка Європи в суперважкій вазі – Марія Ловчинська. Вона виборола і срібну медаль чемпіонату світу. Кароліна Махно – призер чемпіонату світу та чемпіонату Європи серед молоді в напівважкій вазі. На початку 2019 року буде чемпіонат України, де дівчата спробують потрапити до Національної збірної. Так, дорослий та молодіжний бокс – це дві різні речі, тим більш у жінок, де хтось може вийти заміж або завагітніти. Але, найголовніше, що в нас є добра здорова конкуренція, тому це додає оптимізму. Чекаємо гарних результатів!


Нажаль спортсмен нашого клубу

Фесенко Владислав  поступився

Подробнее

27.01 відбудуться півфінальні поєдинки у яких візьмуть участь

Наступні наші спортсменки

Подробнее

А 26.01 вболіваємо за нашого спортсмена

Фесенко Владислава !

Подробнее